Rukomet Sport

Španjolska u finalu rukometnog Eura!

Španjolska je s 27:23 pobijedila Francusku u zagrebačkoj Areni i izborila finale Europskog prvenstva.

Španjolsku je do velike pobjede nosio Ferran Sole sa 7 golova, a Raul Entrerrios utrpao je šest, par u ključnim trenucima utakmice.

Kod Francuske je najbolji bio Sorhaindo sa 6 golova.

FRANCUSKA – ŠPANJOLSKA   23:27

Španjolsku je u prvom dijelu predvodio fantastični Ferran Sole sa 6 golova iz 7 šuteva. Kod Francuske je u prvih pola sata najbolji bio Sorhaindo, stopostotan sa četiri gola, tri je dodao Nikola Karabatić.

U reprezentaciju Španjolske se nakon dvije godine vratio Arpad Šterbik, najbolji rukometaš svijeta u 2017. Jučer je sletio u Zagreb nakon ozljede svog mlađeg kolege, a u prvom poluvremenu protiv Francuske je obranio dva od tri sedmerca.

Prikaži sliku na Twitteru

Na početku drugog dijela Karabatić je nakratko smanjio zaostatak, ali Sole i Entrerrios vraćaju na 12:18. Pobjegli su Španjolci i na +7 20 minuta do kraja (13:21), no onda su Lagarde, Dipanda, Abalo i Porte na ulasku u posljednjih deset minuta smanjili na 19:23.

Guigou je u 51. oteo loptu i brzo zabio za 20:23.

Gotovo pet minuta nije bilo pogotka, proradili su francuski vratari i skinuli nekoliko ključnih udaraca, a Mahe četiri minute do kraja smanjio na 21:24.